A beülési hely megközelítését felvezető létrával, lépcsővel, mászófelülettel vagy más eszközzel kell megoldani. A Beülőkaros játszótéri csúszdalap csúszda esetén a szabadesés magassága nagyobb, mint 1000 mm, így szabvány szerint a beülési hely felett – keresztrudat kell elhelyezni 600-900 mm magasságban.
(A szabadesés magasság max. 2000 mm lehet, ha mellvéd nem áll rendelkezésre és a beülési hely könnyen megközelíthető.)
Minden csúszdának magában kell foglalnia egy kifutási helyet, amely a csúszda estében 500 mm-es kifutási hely hossz mellett 6,5 -7 º elhajlású. Az ütközési felületet úgy kell kialakítani, hogy annak szélessége oldalirányban mindkét oldalon a kifutási helytől mérve legalább 1000 mm, hossza legalább 2000 mm legyen.
Rögzítés:
Az indulórésznél a csúszdatest dobogóra fekvő alsó profilján a csúszdatestet annak teljes szélességében a dobogóhoz kell rögzíteni, lehetőleg több pontos csavarkötéssel. Így kerülhető el a természetes dinamikus mozgásból adódó, támaszkodó résznél történő anyagroppanás. (A csavarok nem tartozékai a csúszdának, hiszen a rögzítés módja mindig az csúszdaállvány méretétől, illetve anyagától függ. Ezért javasoljuk, hogy a csúszdát először próbálják oda az állványzathoz, vegyenek méretet a csavar hosszáról és utána vásároljanak hozzá megfelelő csavart.) A beépítést úgy kell elvégezni, hogy a csúszda felső, indulórésze egyenletesen felfeküdjön a dobogóra a beülési helynél, illetve alsó, érkező része a rajz szerint illeszkedjen az alsó rögzítéskor és telepítésnél ne csavarodjon a csúszda. A csúszdatest érkező részének rögzítését betonozással vagy leásással kell megoldani a csúszdatest csavarodása, elmozdulása ellen. A betonozás megakadályozza a csúszda használat közbeni süllyedését. Betonozás esetén az alapozásokat úgy kell megtervezni, hogy általuk ne keletkezhessen veszély (megbotlás, ütközés). Javasolt betonozási mód: laza altalaj (pl. homok) esetén az alapozást úgy kell kialakítani, hogy a talapzat, támaszok, rögzítő elemek legalább 400 mm-rel a játszófelület (alapvonal) alatt legyenek vagy kúp alakú betonozás esetén – ahol a betontest a betonozás alappontjától 45 fokban kiszélesedik – 200 mm-rel a játszófelület alatt legyenek. A rögzítéshez csúszdatest alsó, erre a célra kialakított belső csúszdafalára korrózióálló zártszelvényt, telített fenyőből vagy akácból készített lábakat kell rögzíteni 8x 25-ös kapupánt csavarokkal. Javasolt méret kb 370x40x600mm.
Intézményi és közterületi felhasználás esetén felhívjuk a figyelmet, hogy a használatba vétel előtt el kell végezni a 78/2003. (XI.27.) GKM rendelet által előírt vizsgálatot.
Dobogómagasság (indulómagasság) a kifutási hely figyelembevételével:
CSP-1100 típus: 1000-1200 mm
A Beülőkaros játszótéri csúszdalap szabadesés-magassága nagyobb lehet, mint 1 m, ezért ütéscsillapító felületek használata kötelező: gyep, fakéreg zúzalék, faapríték, homok, kavics esetén 2 m-es kritikus esésmagasságig a legkisebb rétegvastagság 300 mm. Szintetikus burkolatok tanúsítványon szereplő kritikus esésmagassága (HIC) ugyanakkora vagy nagyobb legyen, mint a játszótéri eszköz esésmagassága.
Súly: 30 kg/db
Beépítési szélesség: 500 mm