Ez a mászókánk függőleges és vízszintes mászórészekből áll úgy, hogy a központi Függeszkedőhöz kapcsolódó 2 db, alacsonyabban lévő, vízszintes elemet a játék ellentétes oldalán helyeztük el. A játék magassága és a használat során elvárt ügyességi szint miatt elsősorban iskolás korosztályú gyermekeknek készülő köztéri játék, amely kiválóan edzi a kar izmait. A központi Függeszkedő játékon a létraelemeken fellépegetve lehet átmászni a vízszintes elemre, illetve a kevésbé vakmerő gyerekek a földről felugorva érhetik el a felső fokokat, így tudnak abban csimpaszkodni. A központi Függeszkedőt kiegészítő, alacsonyabban elhelyezkedő két elem húzódzkodásra, átfordulásra is alkalmas lehet.
MK-1016 Függeszkedő nyújtóval
Tovább az árajánlathoz- Termékleírás
- Felhasznált alapanyagok
- Súly
- A játék mérete
- Ajánlott korcsoport
- Esésmagasság
- Esési tér
- Telepítési útmutató
Fa részek
I.o. kontrapozíciósan ragasztott, lekerekített élű fenyő gerendák
Az alkalmazott felületkezelő anyagok környezetbarátak, tartós bevonatot biztosítanak, UV sugárzásnak ellenállnak, mérgező anyagokat nem tartalmaznak.
REMMERS Adolit BQ30 alapozó 1 réteg, REMMERS Rofalin Acryl fedőfesték 2 réteg
Fémrészek
Acél csövek és sarokmerevítők, szinterezéses eljárással kezelve.
Szerkezeti elemek rögzítése:
A különösen nagy igénybevételnek kitett szerkezeti elemeket átmenő kapupánt csavarozással, illetve hatlapfejű csavarokkal rögzítjük. Ezen csavarokat mindenhol polietilén, UV-stabil csavartakaró védőkupakokkal látjuk el, ahol azok a játék síkjából kiállnak. Egyéb helyeken kereszthornyolt, süllyesztett fejű facsavarokat alkalmazunk.
Komplett játék: 160 kg
SZ 2400 mm, H 2600 mm, M 1900 mm
7-14 éves korig
1900 mm
Az eszköz legnagyobb esésmagassága 1 m felett van, így ütéscsillapító felület kialakítása szükséges az esési tér alatti ütközési felületen.
5600 mm x 6400 mm
Bruttó esési tér: 36 m2
Nettó esési tér: 34 m2
A játék rögzítése a színes porfestéssel felületkezelt fém tartólábak betonozásával történik. A játék fa része és a talajszint között tartsunk 5 cm távolságot, így biztosíthatjuk, hogy a fa részek ne érintkezzenek a talajjal, és ne szívják fel alulról a nedvességet. A tartólábak betonozásánál figyeljünk arra, hogy a talajszinttől legalább 20 cm-rel (a fa résztől 25 cm-rel) lejjebb fejezzük be a betonozást, és a beton alapos tömörítése után alakítsuk ki az ütéscsillapító felületet az esési téren.
A betonszegély nem lehet az esési téren belül!
Betonozási pontok
Esési tér
Alapozási ábra