Közterületi játszóterekre, iskolákba ajánlott, szinte minden játékfunkciót tartalmazó komplexum, amit a 3 év feletti gyermekek részére ajánlunk.
A kombinált játékeszköz három fő toronyrészből áll, hálós részekkel összekötve.
A szélső toronyelemek csúszdás kialakításúak. Az egyik szélső torony szimpla beülőkaros csúszdával szerelvényezett, a torony egy oldalán mászófallal, felső szinten OXO-amőbajátékkal. A másik szélső torony dupla csúszófelületű csúszdával kialakított, a torony egy oldalán rámpával, mászókötéllel. A középső toronyrészhez acélbetétes kötél-mászófalon, a másik torony felől kötélhídon lehet átmenni. A középső torony felépítménye pihenőház ablakokkal, alsó részen mászóalagút. A dupla csúszdás toronyrész és az átkötő elem csatlakozásához kétállású hintaállvány csatlakozik.
- Fa részek
Elsőosztályú kontrapozíciósan ragasztott fenyő, HEXA csúszásmentes, festett rétegelt lemez - HDPE (High-density polyethylene) műanyag panelek
- Műgyanta, színezett mászókövek
- Műanyag, üvegszál megerősítésű poliészter Beülőkaros csúszdák
- Kötél elemek
16 mm vastag vandálbiztos, sodrott acélbetétes, polietilén bevonatos, UV sugárzásnak ellenálló kötélből készülnek, melyeket a találkozási pontoknál műanyag roppantott csomópontokkal látunk el, és préselt alumínium hüvelyekkel rögzítjük a játék vázszerkezetéhez. - Kapaszkodó és mászóka részek
A polietilén UV sugárzásnak ellenálló műanyag, illetve a porfestett fémkapaszkodó és mászóka elemek is jó fogást biztosítanak, elkerülve az ujj-, illetve a fejbeszorulás veszélyét. - Színterezett fém betonozható lábazatok, kapaszkodó elemek
- OXO színezett, logikai műanyaghenger
- Műanyag, teljes hosszában zárt csőalagút
- Műanyag díszítőelemek
- Alumíniumbetétes hintaülőkék(lap/bébi) galvanizált acéllánccal
A hinta szerelvényezésénél ügyeljünk arra, hogy a hintaülőke laphintájának alja és a talaj között min. 400 mm- max. 450 mm távolságot hagyjunk.
A játék rögzítése a színes porfestéssel felületkezelt fém tartólábak betonozásával történik. A játék fa része és a talajszint között tartsunk 5cm távolságot, így biztosíthatjuk, hogy a fa részek ne érintkezzenek a talajjal, és ne szívják fel alulról a nedvességet. A tartólábak betonozásánál figyeljünk arra, hogy a talajszinttől legalább 20cm-rel (a fa résztől 25cm-rel) lejjebb fejezzük be a betonozást, és a beton alapos tömörítése után alakítsuk ki az ütéscsillapító felületet az esési téren. Az esési térbe nem tartozik bele a betonszegély!
Az eszköz legnagyobb esésmagassága 1 m felett van, így ütéscsillapító felület kialakítása szükséges az esési tér alatti ütközési felületen.
Kapcsolódó termékek
Esésmagasság | |
---|---|
Anyag | |
Ütéscsillapítás |